Imirianie

Go down

Imirianie

Post by Lorilee Laux on Tue Sep 01, 2015 9:04 pm

Rodzima planeta:
Imir
Układ:
Terbia
Gromada:
Lokalna

Biologia:


Istoty humanoidalne wyróżniające się wyrastającymi z tyłu czaszki, silnie unerwionymi głowoogonami, najczęściej dwoma. Osobniki z większą ich ilością są nadzwyczaj rzadko spotykane. Rasa ta nie posiada włosów, a ich gładka skóra może przybierać różne kolory. Jednymi z najbardziej rozpowszechnionych są niebieski oraz zielony, natomiast najrzadsze są turkus i czerwień. Ich oczy mogą przybrać praktycznie każdy kolor. Typowy Imirianin jest istotą smukłą i gibką, mierzącą od 1,5 do 2,5 metra wzrostu. Ich długość życia jest porównywalna z ludzką.

Imirianie żywią się zazwyczaj produktami ze swojej planety, jednakże mogą zjeść praktycznie wszystko. Ich potrzeby są bardzo podobne do ludzkich. Z racji dwóch żołądków i szybkiej przemiany materii przytycie jest dla nich trudne, a nadwaga traktowana jest jako wyraz zamożności.

Rasa ta charakteryzuje się szybkością, gracją ruchów i wyczulonymi zmysłami. Za pomocą swoich głowoogonów są w stanie porozumiewać się bezgłośnie dla innych ras. W całej galaktyce podziwia się piękno tutejszych kobiet.

Rząd:

Imirianie dzielą się zazwyczaj na klany, które zamieszkują osobne miasta. W każdym z miast rządzi rada, złożona z 5 przedstawicieli jednego pokolenia, która ma praktycznie władzę absolutną. Gdy umrze jeden z członków, reszta jest usuwana i wybierany jest całkowicie nowy skład. Przy decyzjach dotyczących całej planety spotykają się rady wszystkich miast i wspólnie podejmują decyzje.

Kultura:

Rasa ta jest niezwykle przywiązana do tradycji jak i swojej ojczystej planety. Znajdzie się tutaj dużą ilość wierzeń, podań czy zwyczajów. Jednym z wielu jest niezwykłe przywiązanie do głowoogonów. Jeśli są one nadzwyczaj długie bądź osobnik ma ich ponadstandardową ilość, uważane jest to za znak szczęścia i opatrzności, a osoba taka jest traktowana z niezwykłym szacunkiem. Często patrzy się też na znaki towarzyszące narodzinom czy życiu danej jednostki.

Dla Imirian bardzo ważna jest gościnność. O ile tylko mają możliwość zawsze pomogą przybyszowi, częsta jest też wymiana podarunków przy pierwszym spotkaniu. W społeczeństwie nieco dominującą rolę mają mężczyźni. Chociaż kobiety są wolne i mogą podejmować decyzje w każdej sprawie, dobrze widziane jest, by próbowały przypodobać się płci przeciwnej.

Imirianie są dosyć zróżnicowani, każdy klan ma własne cechy i tradycje, jednak w większości są pokojowi, wolą dostosować się do nowych warunków niż stawiać czoła przeciwnościom. Jak w każdym społeczeństwie znajdziemy tutaj kupców, kryminalistów, robotników czy też żołnierzy, choć tych ostatnich jest stosunkowo mało. Jeśli jednak już Imirianin wybrał karierę wojskową jest w tym zazwyczaj bardzo dobry, a nieliczne Imiriańskie jednostki są chwalone w całej galaktyce. Lud ten nie potępia właściwie żadnej pracy, o ile zapewnia utrzymanie i nie szkodzi innym członkom klanu.

Technologia jest tutaj widziana raczej jako zło konieczne. W pełni wykorzystywane są zdobycze samej rasy, jednak jeśli pewne osiągnięcia przybyły z innych planet są stosowane tylko w ostateczności i zazwyczaj po pewnej modyfikacji, aby bardziej odpowiadały warunkom rodzimej planety oraz stylowi bycia Imirian.

Religia:

Na planecie nie ma jednej dominującej religii. Jest kilka ważniejszych bóstw, związanych głównie z siłami natury oraz lokalne bożki, inne dla każdego miasta. Ich kult wiąże się raczej z szanowaniem przyrody i rozsądnym korzystaniem z jej dóbr niż konkretnymi obrzędami.

Doktryna wojskowa:
avatar
Lorilee Laux
Admin

Posty : 4
Dołączył: : 2015-08-31

View user profile http://lazarus.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum