Zenuanie

Go down

Zenuanie

Post by Felix Stark on Tue Sep 01, 2015 9:04 pm

Rodzima planeta:
Zenua
Układ:
Zermerys
Gromada:
Mgławica Proteńska
Galaktyka:
Andromeda

Biologia:

Zenuanie osiągają od dwóch do trzech metrów wzrostu. Posiadają dwoje błyszczących oczu, które mrugają normalnie, są palcochodami, a ich skórę pokrywają drobne łuski. Posiadają cztery pacle u rąk (z których dwa są kciukami) oraz stóp. Mają szeroką klatkę piersiową i ramiona oraz wąskie biodra i talię. Ich głowy kończą się kościstymi grzebieniami.

Zenuanie z niezwykłą łatwością adaptują się do trudnych warunków środowiska i ciężkiego klimatu, a siłą oraz szybkością przewyższają inne rozumne rasy. Posiadają również ostre pazury, które mogą stać się śmiertelną bronią nieuzbrojonego Zenuanina.

Żyją ze światła słonecznego, a i bez niego są w stanie wytrzymać dłuższy okres. Niewielką ilość wody jaka jest im niezbędna do życia wchłaniają przez skórę.

Zenuanie słyszą oraz wąchają przez swoją skórę i wierzy się, iż ich podstawowym zmysłem jest wzrok. Ich węch jest jednak tak czuły, że umieją za jego pomocą zidentyfikować inne osobniki swojej rasy. Niezwykle dobrze widzą w nocy. Ich skóra może lekko zmienić odcień w zależności od stanów emocjonalnych. Nie posiadają ust, nosa, ani widocznych uszu. Brakuje im również zmysłu smaku. Posiadają trzy serca, a ich krew jest błękitnej barwy.

Jako jedyna rasa przejawiają zdolności telepatyczne. Przez brak ust komunikują się właśnie w ten sposób, a ich umiejętności nie ograniczają się tylko do mowy. Zenuanie są mistrzami w wykrywaniu nawet najlepszych kłamstw, umieją doskonale odczytywać nastroje i intencje innych istot, a podobno nawet czytać w ich umysłach, jeżeli nie są w stanie stawić oporu.

Śnią i mają sny podobnie jak ludzie.

Maksymalna długość życia Zenuan wynosi 1000 lat, chociaż zdażały się wyjątki.Historia:

Zenuanie są rasą, która pojawiła się na swojej macierzystej planecie w Galaktyce Andromedy tysiące lat przed odkryciem przez ludzi ognia, czy w ogóle zaistnienia na powierzchni Ziemii. Gdy ludzie wynaleźli koło, Zenuanie kolonizowali sąsiednie systemy, gdy Wilhelm Zdobywca lądował w Anglii, Zenuanie budowali cudowne i olbrzymie miasta na wielu planetach swojej galaktyki. Dlatego też biorąc pod uwagę bogatą historię tej rasy, streścimy tylko ostatnie wydarzenia.
W 2008 roku ludzkiej rachuby, Zenuanie trafiają podczas jednej ze swoich wypraw badawczych na zewnętrznych rubieżach Andromedy na nową rasę - Rox'tharian. Rozpoczynają dyskretnie badać tubylców, aby pojawienie się zaawansowanej cywilizacji nie zakłóciło ich rozwoju. Proces ten trwał siedem lat wnikliwej obserwacji i doprowadził Zenuan do jednego wnisoku - Rox'tharianie byli wciąż we wczesnyej fazie ewolucji intelektualnej oraz kulturowej i definitywnie nie nadawali się do kontakntów z innymi cywilizacjami. Byli zbyt agresywni i dzicy.
Niestety wola Zenuan oraz Rady dotycząca pozostawienia Rox'tharian w spokoju została zignorowana rzez Kolektyw, co doprowadziło prawie sto lat później do wybuchu wielkiej wojny, znanej obecnie jako Upadek Andromedy. Rasy Kolektywu padały jak muchy pod niezliczonymi hordami swoich byłych niewolników, a widząc wzrost potęgi i żądzę krwi młodej rasy, Rada również dołączyła do wojny po pewnym czasie. Zenuanie pozostawali neutralni długo, od lat utrzymywali pokój w Andromedzie, a teraz został on zakłócony przez lekkomyślność innych istot. Ponadto byli zajęci ważnym projektem... W końcu musieli jednak dołączyć do wojny, a bestialskie czyny Rox'tharian podczas najazdów na planety przeciwników doprowadziły do czegoś, czego żadna rasa nie chciałąby na sobie odczuć - gniewu Zenuan. Furii tak silnej i pierwotnej, że nawet mordercze instynkty Plagii kosmosu nie mogły się z nią równać. Tylko liczebność zapewniła Rox'tharianom zwycięstwo, ponieważ żołnierze Zenuan padajc na polu bitwy pociągali za sobą dziesiątki wrogów, anihilując legion za legionem. Podobno najstraszniejsze z zenuańskich broni stawiały w płomieniach prawie całe planety, a nawet je unicestwiały... Dostrzegając, że przewagą wroga jest jego liczba, w 2195 roku Zenuanie stworzyli zespół badawczy, który miał zająć się pozbawieniem przeciwnika tego atutu. Po trzech latach Geneagis było ukończone, a Rox'tharianie zostali zarażeni wirusem. Był to wielki sukces Zenuan, jednak było już za późno. Starożytni strażnicy Andromedy byli już zbyt wykrwawieni, a ich przeciwnik chociaż nie rozmnażał się już tak szybko, wciąż górował nad nimi liczbą setki razy. Na szczęście największy z zenuańskich projektów, najpilniej strzeżony przez ich wojska sekret został w końcu ukończony - Akcelerator Ciemnej Materii. Z jego pomocą Zenuanie uciekli przed zagładą i trafili do Drogii Mlecznej.


Rząd:

Brak - Rasa na wymarciu

Kultura:

Zenuanie są rasą naukowców, odkrywców oraz pacyfistów. Cenią harmonię, spokój i piękno, a jednocześnie w czasie młodości wielu z nich goni za przygodą, starając się odkryć jak najwięcej. Galaktyka nigdy nie widziała uczonych dorównujących Zenuanom, ani też istot równie oddanych utrzymaniu pokoju i porządku we Wszechświecie. Celem tej rasy zawsze był rozwój, tworzenie nowych dzieł w każdej dziedzinie nauki i sztuki. Zazdrośnie strzegą niestety swoich zdobyczy technologicznych, uważając, że pozostałe rasy nie dojrzały do osiągnięcia tego poziomu, a Zenuańska technologia zostałaby wykorzystana na rzecz wojen. Są również świetnymi dyplomatami i brzydzą się przemocą, przez co zawsze starają się pokojowo rozwiązywać wszystkie konflikty. W razie potrzeby Zenuanie umieją jednak chwycić za broń, aby bronić pokoju i porządku na dłuższą metę. Stają się wówczas chłodni i dążą do szybkiego zakońćzenia konfliktu z jak najmniejszymi stratami po obu stronach. Jako rasa są niezwykle spokojni i opanowani, trudno wyprowadzić ich z równowagi... I lepiej tego nie robić, ponieważ furia Zenuanina nie jest czymś, co wielu widziało i przeżyło.

Religia:

Zenuanie nie posiadają wierzeń w bóstwa czy inne siły nadprzyrodzone. Są niezwykle inteligentną i rozwiniętą rasą, która w czasie swoich podróży napotkała różne istoty podające się lub uważane przez prymitywniejsze ludy za bogów. Zazwyczaj czuli się w oboziązku ujawnić prawdziwą naturę fałszywych bożków, chociaż te przydające się społecznościom zostawiali nietknięte. Często zdemaskowane istoty próbowały usunąć Zenuan, co kończyło się zazwyczaj unicestwieniem niedoszłych bogów i jeszcze bardziej pogłębiło Zenuański brak wiary.

Doktryna wojskowa:

Zenuanie są pokojową rasą, nie znaczy to jednak, że nie wiedzą jak walczyć. Wręcz przeciwnie... Każdy Zenuanin przechodził obowiązkowe szkolenia i w razie wybuchu wojny mógł być powołany przez władzę (nie było formalnej armii, głównodowądzącymi wojsk była rządząca Zenuą Rada) do służby. Zenuanie opierali swoją taktykę na polach siłowych oraz tarczach, skupiając się na obronie i wyprowadzając szybkie, niszczące ataki na oddziały wroga. Pomagała im w tym o wiele lepsza od przeciwnika technologia oraz naturalne predyspozycje.
avatar
Felix Stark

Posty : 20
Dołączył: : 2015-08-31

View user profile

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum