Elgianie

Go down

Elgianie

Post by Lorilee Laux on Wed Sep 02, 2015 6:41 pm

Rodzima planeta:
Elgia
Układ:
Faryar
Gromada:
Lokalna

Biologia:


Elgianie pod względem budowy i potrzeb są niezwykle podobni do ludzi. Mają zbliżony do nich wzrost, długość życia czy możliwości motoryczne, są jednak odrobinę silniejsi, a przez szybszy metabolizm nie spotyka się właściwie jednostek otyłych. Elementami wyróżniającymi ich jest barwa skóry, od błękitnej do nawet srebrzystej oraz czerwone oczy, które umożliwiają im dobre widzenie w ciemności. Intensywność ich barwy zwiększa się, gdy w powietrzu znajduje się większa ilość tlenu. Włosy mogą mieć barwę występującą u ludzi bądź niebieską. Typowy Elgianin dorasta nieco szybciej niż człowiek, przez co uważany jest za dziecko do 10 roku życia, a za dojrzałą jednostkę już koło lat trzynastu.

Rząd:

Elgianie podzieleni są na konkurujące ze sobą rody oraz większą ilość osób poza nimi. Każdy ród ma przyporządkowaną jedną z planet systemu i dosyć sztywno trzymają się tego podziału, tak więc migracja międzyplanetarna jest u nich ograniczona do minimum. Władzę sprawują najwyżej sytuowani członkowie rodów, a decydujący głos mają ci, którzy należą do rodziny uważanej w danym czasie za najsilniejszą.

Kultura:

Elgianie niemal od początku swego istnienia skupieni są na walce o dominującą pozycję. Nie jest to jednak regularna wojna, a raczej próba osiągnięcia jak największych wpływów. Mimo wszystko dla tej rasy rzeczą ważniejszą od życia jest honor, tak więc w rywalizacji ograniczeni są do legalnych metod.
Najbardziej porządane jest obsadzanie członków rodu na wysokich stanowiskach, do czego wymagana jest odpowiednia edukacja i umiejętności. Rasa ta zwraca niezwykłą uwagę na wojskowość i umiejętności bojowe, dlatego też jednostki szczególnie wybitne w tych dziedzinach są poważane, a nawet pożądane. Stąd też po pewnym czasie wykształciła się możliwość przyjmowania zwykłych obywateli do rodów, jeśli odznaczyli się wyjątkowymi umiejętnościami i mogli okazać się cennymi nabytkami.
Bez względu jednak na szlacheckie urodzenie, Elgianie lubują się w sztuce pod każdą jej postacią. Dobry gust i wrażliwość artystyczna są cechami, które mogą pozwolić ich posiadaczowi zyskać przychylność tego gatunku, tym bardziej uzdolnienia w tej sferze.
Jeśli chodzi o technologię Elgianie są jedną z najbardziej zaawansowanych ras pod tym względem. Dzięki temu są bardzo otwarci na nowości, żądni wiedzy i szybko dostosowują się do zmiennych warunków.
Mimo skłóceń wewnętrznych Elgianie są bardzo niechętni w stosunku do obcych. Wszystkich traktują podejrzliwie, niemal wrogo. Niechętnie dzielą się informacjami, odkryciami, trudno jest też z nimi współpracować. Mimo zachowania najwyższego poziomu kultury i dobrych manier będą odnosić sie do obcych z rezerwą, niemal chłodem, a nawiązanie bliższych stosunków wymaga wiele czasu i trudu. Z racji dumy będą chcieli zawsze postawić na swoim i kontrolować sytuację, o uległości czy poddaniu się nie ma u nich nawet mowy.

Religia:

Elgianie jako racjonalny i twardo stąpający po ziemi gatunek nigdy nie wykształcili niczego na kształt religii czy nawet mniejszych obrządków.

Doktryna wojskowa:
avatar
Lorilee Laux
Admin

Posty : 4
Dołączył: : 2015-08-31

View user profile http://lazarus.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum