Tyrrianie

Go down

Tyrrianie

Post by Lorilee Laux on Wed Sep 02, 2015 11:48 pm

Rodzima planeta:
Tyr
Układ:
Pax
Gromada:
Gemini Sigma

Biologia:


Istoty podobne do ludzi, jednak nieco szybsze i zwinniejsze z racji niższego wzrostu oraz drobnej budowy. Charakteryzują się zielonkawą bądź żółtawą skórą, czasami jest jednak tak jasna, że przypomina barwą tę ludzką. Ich włosy mają zazwyczaj czarny bądź brązowy kolor, zaś oczy są niebieskie, zielone, fioletowe, czerwone, żółte, a bardzo rzadko pomarańczowe. Wszyscy dorośli Tyrrianie mają wytatuowane geometryczne wzory na twarzach i dłoniach, które mają oznaczać ich dojrzałość, a niekiedy większa ich ilość symbolizuje również znaczne talenty i umiejętności.

Rząd:

Wśród Tyrrian panuje niemal doskonała demokracja. Ludność wybiera swoich lokalnych przedstawicieli na dożywotnie stanowiska. Nie istnieje coś takiego jak podział władz, każdy zajmuje się tym, w czym jest najlepszy i co jest akurat potrzebne. Spośród lokalnych rządzących sami wybrani typują najbardziej kompetentne osoby do ustalania ogólnych, spójnych przepisów dotyczących całej populacji, które stanowione są na spotkaniach w stolicy planety macierzystej i wypracowywane na zasadzie kompromisów i ciężkiej pracy, gdyż do uchwalenia każdego prawa musi być całkowita zgoda wszystkich zebranych.

Kultura:

Tyrrianie są bardzo wrażliwi i uważni jeśli chodzi o odbieranie otoczenia. Niemal do perfekcji opanowali wychwytywanie znaków, czy to przyrody, czy innych istot, dzieki którym potrafią czasami przewidzieć najbliższe wydarzenia, a co dla istot mniej czułych może uchodzić za nadzwyczaj rozwiniętą intuicję.
Już jako małe dzieci są zabierani do wielkich ośrodków w których są kształceni i wpajane są im podstawowe zasady kutury i religii. Z racji swoich wierzeń wszyscy Tyrrianie czują sie odpowiedzialni za całą społeczność. Powszechne jest przeświadczenie, że doskonalenie się jednostki i jej praca nad sobą wpływa na całą populację, stąd duża motywacja kadego Tyrrianina do doskonalenia swoich talentów i ciągłego rozwijania się, bardziej ze względu na innych, niż na siebie.
Mimo raczej optymistycznego podejścia do świata i preferowania negocjacji od walki Terrianie nie dadzą sobie wejść na głowę i przy braku współpracy pokażą na co ich stać, a stać na wiele. Dzięki warunkom psychicznym i fizycznym są doskonałymi wojownikami i mimo niewielkiej ilości uwojskowionych jednostek są one wiele warte, a i w razie potrzeby zmobilizowany może być każdy dorosły obywatel.

Religia:

Istnieje wiara we wszechobecną energię kierującą wszystkimi istotami, mającą wpływ na ludzkie życie i wyznaczająca jego przebieg oraz cel. Stąd uznaje się, że nie ma czegoś takiego jak przypadek, a jedynie wypełnienie planu, a wszelkie znaki i proroctwa mają nakierować jednostkę na właściwą drogę i należy się temu podporządkować. Dodatkowo wierzy się, że czyny każdej istoty wpływają nie tylko na nią, ale również na cały jej gatunek, stąd są oni niezwykle solidarni i oddani pobratymcom.

Doktryna wojskowa:
avatar
Lorilee Laux
Admin

Posty : 4
Dołączył: : 2015-08-31

View user profile http://lazarus.board-directory.net

Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum